|
|
| CRN sluit eerste half jaar positief af |
De bestedingen van landelijke adverteerders op de regionale commerciële omroepen zijn in de eerste zes maanden van dit jaar 36% gestegen ten opzichte van dezelfde periode in 2001 zo laat het CRN weten. De stijging van de bruto-omzet naar EUR 2.283.648,-- (Bron BBC) is enerzijds gerealiseerd door een lagere prijs per Grp en anderzijds door een toename met 8% van het aantal adverteerders. Eén en ander had een positief effect op het netto resultaat van verkoopmaatschappij CRN, dat het eerste halfjaar afsloot met zwarte cijfers.
|
De stijging van de luistercijfers met 40% in de belangrijke doelgroep van 20 tot 35 jaar is de meest belangrijke reden voor de toename van het aantal adverteerders. Het marktaandeel in deze doelgroep groeide in één jaar van 4,3% naar 6,0%. (Bron Intomart - CLO, ma.-vr. 7-19, april-juni 2001/2002)
Opvallend is de daling van de gesegmenteerde inkoop in specifieke gedeelten van het land. Meer dan 70% van de geboekte radiozendtijd werd ingezet voor landelijke campagnes, die werden uitgezonden op alle CRN-zenders. De CRN verwacht in de tweede helft van dit jaar opnieuw een lichte groei van het marktaandeel. [M/CRN]
|
23-08-2002
07:33:15
Print versie
|